چگونه در CIP به صورت آنلاین رزرو کنیم؟

چگونه در CIP به صورت آنلاین رزرو کنیم؟

 ساده‌ترین شیوه برای استفاده از خدمات CIP فرودگاه امام (ره) رزرو آنلاین است. گرچه راه‌های دیگری نیز برای این کار وجود دارد، اما ما با قصد ساده‌سازی فرایندها و راحتی شما در انجام فرایندهای فرودگاهی، بخش رزرو آنلاین را طراحی کرده‌ایم تا در چند مرحله ساده و در زمانی اندک بتوانید رزرو خود را انجام دهید. این فرایند را در متن پایین توضیح داده‌ایم.

اولین گام برای رزرو آنلاین ورود به وب‌سایت ما به آدرس ic.cipikia.com است و یا برای شروع کار در قسمت بالا سمت چپ همین صفحه، گزینه رزرو آنلاین را انتخاب کنید. سپس وارد صفحه‌ای می‌شوید که با کمک آن می‌توانید وارد فرایند اصلی رزرو شوید.

شما بدون نیاز به Log in و یا ثبت نام قبلی در سایت می­توانید رزرو خود را ثبت نمایید که پس از اتمام فرایند رزرو، حساب کاربری شما ایجاد شده و ایمیل تایید آن برای شما ارسال می­گردد. همچنین اگر قبلا در وب‌سایت ثبت نام کرده‌اید روی گزینه Log in در سمت راست صفحه کلیک کرده، آدرس ایمیل  (Email Address)، رمز عبور (Password) و کد امنیتی را وارد نمایید.

شما تا 3 ساعت پیش از زمان پرواز می‌توانید رزرو آنلاین را انجام دهید.

پس از ورود به صفحه رزرو آنلاین به آدرس  ic.cipikia.comدر مرحله اول بایستی اطلاعات پرواز شامل نوع پرواز از نظر ورود به کشور یا خروج از کشور، تاریخ پرواز و شماره پرواز را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که اگر پرواز شما ورودی است باید تاریخ ورود به ایران و اگر پروازتان خروجی است باید تاریخ خروج از ایران را اعلام کنید.

برای ثبت شماره پرواز با وارد کردن قسمتی از شماره پرواز می­توانید راحت­تر شماره پرواز خود را پیدا نمایید. همچنین در صورتی که شماره پرواز شما در لیست پروازها موجود نبود، با شماره تلفن 02196611 واحد رزرو تماس حاصل فرمایید.

در قسمت بعد باید اطلاعات مسافر را وارد کنید؛ اطلاعاتی نظیر جنسیت، نام، نام خانوادگی و نام کامل فارسی (برای مسافرین ایرانی ورودی). توجه داشته باشید که فقط پر کردن گزینه‌های ستاره‌دار الزامی است. اگر مسافر شما نیاز به ویلچیر یا دریافت ویزای فرودگاهی دارد و یا سن مسافر زیر دو سال است باید در قسمت مخصوص به این سه مورد در این صفحه‌، این گزینه‌ها را انتخاب کنید.
با وارد کردن این موارد، اطلاعات مسافر ثبت می شود جهت اضافه کردن مسافر به این رزرو می توانید از گزینهو برای حذف مسافر از گزینه  استفاده نمایید
 
اگر نیاز دارید خودروهای ما مسافر یا مسافران‌تان را جابه‌جا کنند،در قسمت ترانسفربا انتخاب گزینه نوع خودرو و آدرس دقیق پستی را وارد نمایید. ثبت ترانسفر در کمتر از 12 ساعت مانده به پرواز امکان پذیر نمی­باشد.

لازم به ذکر است بدلیل محدود بودن تعداد خودروهای ولوو XC60 اختصاصی جایگاه و سوئیت های اقامتی، برای انتخاب این نوع خدمات با شماره تلفن 02196611 واحد رزرو تماس حاصل فرمایید.
اگر مستقبل یا مشایع دارید، می‌توانید در قسمت مستقبلین نام آن‌ها را وارد کنید.
اگر حیوان خانگی دارید که در پرواز مورد نظر بایستی در قسمت بار هواپیما گذاشته شود، در قسمت حیوان خانگی تعداد آنها را مشخص کنید. توجه نمایید که حیواناتی که همراه مسافر داخل کابین حمل می­شوند نیازی به ثبت ندارند.

شما در تمام این مراحل، همواره هزینه قابل پرداخت را در پنجره پایین سمت راست تصویر مشاهده می­نمایید.
در نهایت با وارد کردن شماره موبایل، آدرس ایمیل، کد امنیتی و زدن گزینه OK، پیامکی حاوی یک کد اعتبارسنجی برای شما ارسال می­گردد که در مرحله بعد با وارد نمودن آن پیش فاکتور خدمات را مشاهده می­فرمایید. همچنین ایمیل فعال سازی حساب کاربری شما نیز به آدرس شما ارسال می­گردد که در صورت تمایل می­توانید برای دفعات بعدی آن را فعال نمایید.
خلاصه رزرو و پیش‌فاکتور خدماتی که انتخاب کرده‌اید در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر این پیش‌فاکتور منطبق بر درخواست‌های شما بود، گزینه ورود به درگاه پرداخت را انتخاب کنید تا بتوانید هزینه پیش‌فاکتور را به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های بانکی عضو شتاب پرداخت کنید.
پس از پرداخت آنلاینِ مبلغ پیش‌فاکتور، کد رزرو 10رقمی به شما اعلام می‌شود که به ‌منزله کد رهگیری شماست. اعلام این کد به این معنی است که فرایند رزرو آنلاین شما به صورت موفقیت‌آمیز انجام شده و اطلاعات شما به طور کامل ثبت شده است.
در پایان ضمن تشکر از انتخاب شما، آرزو داریم سعادت دیدار و خدمت رسانی به شما را در جایگاه تشریفات اختصاصی CIP داشته باشیم.