چگونه در CIP به صورت آنلاین رزرو کنیم؟

چگونه در CIP به صورت آنلاین رزرو کنیم؟

ساده‌ترین شیوه برای استفاده از خدمات CIP فرودگاه امام (ره) رزرو آنلاین است. گرچه راه‌های دیگری نیز برای این کار وجود دارد، اما ما با قصد ساده‌سازی فرایندها و راحتی شما در انجام فرایندهای فرودگاهی، بخش رزرو آنلاین را طراحی کرده‌ایم تا در چند مرحله ساده و در زمانی اندک بتوانید رزرو خود را انجام دهید. این فرایند را به صورت تصویری در متن پایین توضیح داده‌ایم.

اولین گام برای رزرو آنلاین ورود به وب‌سایت ما به آدرس ic.cipikia.com است. برای شروع کار در قسمت بالا سمت چپ صفحه اصلی وب‌سایت، گزینه رزرو آنلاین را انتخاب کنید.

سپس وارد صفحه‌ای می‌شوید که با کمک آن می‌توانید وارد فرایند اصلی رزرو شوید. اگر قبلا در وب‌سایت ثبت نام کرده‌اید آدرس ایمیل (Email Address)، رمز عبور (Password) و کد امنیتی را وارده کرده و روی گزینه Log in کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام نکرده‌اید گزینه create an account را انتخاب کنید.

در این مرحله وارد صفحه ساختن اکانت می‌شوید. نام کاربری، آدرس ایمیل و رمز مورد نظر خود را وارد کرده و روی گزینه submit کلیک کنید.

در صورتی که اکانت شما با موفقیت ثبت شود، پیام زیر به شما اعلام می‌شود.

اکنون که اکانت مخصوص به خود را ساخته‌اید می‌توانید Log in کرده و فرایند رزرو آنلاین را شروع کنید. پس از Log in کردن، وارد صفحه‌ جدیدی می‌شوید. در این صفحه روی reservation کلیک کرده و سپس add new reservation را انتخاب کنید. شما تا 3 ساعت پیش از زمان پرواز می‌توانید رزرو آنلاین را انجام دهید.

در این مرحله وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید در آن اطلاعات پرواز مورد نظرتان را ثبت کنید. ابتدا در قسمت flight number، شماره پرواز را وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره پرواز باید به صورت مخفف وارد شود. برای مثال اگر پرواز شما «لوفت‌هانزا 601» است باید LH601 را وارد کنید. همچنین در بخش Flight Date تاریخ پرواز مسافر را وارد کنید. در نهایت گزینه save را انتخاب کنید تا اطلاعات شما ذخیره شده و وارد مرحله بعد شوید. توجه داشته باشید که اگر پرواز شما ورودی است باید تاریخ ورود به ایران و اگر پروازتان خروجی است باید تاریخ خروج از ایران را اعلام کنید.

در صفحه جدید باید اطلاعات کاملی از مسافر را وارد کنید؛ اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، جنسیت و .... توجه داشته باشید که فقط پر کردن گزینه‌های ستاره‌دار الزامی است و باقی گزینه‌ها را مثل تاریخ انقضای پاسپورت، کد ملی و ... می‌توانید خالی بگذارید. اگر مسافر شما نیاز به ویلچیر یا دریافت ویزای فرودگاهی دارد باید در قسمت مخصوص به این دو مورد در این صفحه‌، این گزینه‌ها را Required کنید. پس از اتمام، گزینه create را انتخاب کنید. 

در این مرحله وارد صفحه جدیدی می‌شوید که در آن چهار گزینه وجود دارد. در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را درخواست کنید:
  • Add Passenger: اگر تعداد مسافران شما بیش از یک نفر است در این قسمت می‌توانید مانند مرحله پیشین مسافرهای جدیدی را به فهرست خود اضافه کنید.
  • Add Attendance: اگر مستقبل یا مشایع دارید، می‌توانید در این قسمت نام آن‌ها را وارد کنید. 
  • Add Transfer: اگر نیاز دارید خودروهای ما مسافر یا مسافران‌تان را جابه‌جا کنند، این گزینه را انتخاب کنید.
  • Add Pet Service: اگر حیوان خانگی دارید و او هم در پرواز مورد نظر حضور دارد، این گزینه را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینه‌های مورد نظر گزینه next invoice for online payment را انتخاب کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

در این قسمت، پیش‌فاکتور خدماتی که انتخاب کرده‌اید در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر این پیش‌فاکتور منطبق بر درخواست‌های شما بود، گزینه ورود به درگاه پرداخت را انتخاب کنید تا بتوانید هزینه پیش‌فاکتور را به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های بانکی عضو شتاب پرداخت کنید. 

پس از پرداخت آنلاینِ مبلغ پیش‌فاکتور، کد رزرو 10رقمی به شما اعلام می‌شود که به‌منزله کد رهگیری شماست. اعلام این کد به این معنی است که فرایند رزرو آنلاین شما به صورت موفقیت‌آمیز انجام شده و اطلاعات شما به طور کامل ثبت شده است.